یک راه ساده وجود دارد که می توانید به سرعت سایت خودتان را بسازید و آنرا در معرض دید مخاطبان و مشتریانتان قرار دهید. در این محتوا قصد داریم بپردازیم به اینکه چگونه یک سایت بسازیم؟ ، شاید پاسخ به این سوال برای شما کمی مشکل به نظر برسد، اما در این راهنمای قدم به قدم، قصد داریم که شما را با طراحی سایت یا بهتر است بگوییم ساخت سایت باسایت ساز (سیستم مدیریت محتوا) آشنا کرده و روند کار را به شما آموزش دهیم.

چگونه یک سایت بسازیم؟ مناسب چه افرادی است؟ 

این مقاله مناسب افرادی است، که قصد دارند یک سایت مناسب برای کسب اولین تجربه خود در فضای وب ایجاد کنند و نحوه کار و مدیریت آنرا بررسی کنند. بنابراین می توانیم بگوییم که محتوای چگونه یک سایت بسازیم؟ می تواند برای افرادی که در دسته زیر هستند کار ساز باشد و به آنها کمک بکند: 

  1. کسب و کارهای کوچک 
  2. سایت های شخصی یا وبلاگی 
  3. فروشگاه های آنلاین 

قدم اول ساخت سایت، انتخاب یک پلتفرم طراحی سایت

قبل از اینکه بخواهید در مورد طرح های گرافیکی و رنگی سایت و نام دامنه و هاست خود فکری بکنید و دست به اقدام بزنید، باید به این فکر کنید و تصمیم بگیرید که از چه پلتفرمی باید برای ساخت سایت خودتان استفاده کنید. 

 اجازه دهید که کمی به عقب برگردیم در سال 2004، زمانی که من تازه شروع به کار کرده بودم تا در حوزه توسعه وب حرفه ای ظاهر شوم، اکثر سایت ها با استفاده از سه مورد زیر ساخته می شدند و یادگیری این سه مورد، تنها چیزی کوچک (البته آزار دهنده) است برای یک توسعه دهنده وب. 

  • HTML (کد)
  • CSS (کد)
  • PHP (کد)

یادگیری این سه مورد بسیار زمانبر بود و باعث می شد که خیلی از افراد در میان راه به مشکلاتی بر بخورند، البته چون من و بسیاری از افراد دیگر به فعالیت در این رشته علاقه مند بودیم باید آنرا تا حد قابل قبول (انتها) ادامه می دادیم و یاد می گرفتیم.

اما اساسا طبق تجربیاتم، برنامه نویسی را از ابتدا پیشنهاد نمی دهم (هرچند اگر برای کار حرفه ای نباشد) ممکن است کسب تجربه و استفاده از تکنیک های به روز و جدید چند سالی طول بکشد، اگر هم این چندسال بگذرد امکان دارد که شما از خروجی صفحه سایتی که ساخته اید راضی نباشید و در مسیر پیشرفت دلسرد شوید و از ادامه دادن به این رشته منصرف شوید. 


http://www.behsaweb.com/how-to-create-website-with-website-builder/