مقدمه ای بر طراحی معماری با آموزش رویت :

یکی از اصلی‌ترین و مهمترین مراحل هر پروژه‌ای را میتوان مرحله طراحی دانست. چرا که هر گونه اشتباهی در این مرحله، باعث تحمیل هزینه‌های اضافی و صرف زمان بیشتر در مراحل بعدی از جمله اجرا و پیاده‌سازی، خواهد شد. از اینرو سازندگان همواره تلاش کرده‌اند که با مدیریت و نظارت دقیق بر روند طراحی‌ها، بهترین کیفیت و بهینه ترین حالت از لحاظ صرف هزینه و بهره وری بیشتر را بدست بیاورند تا در اجرا از مشکلات پیش رو بکاهند.

 

Autodesk Revit  نرم افزار مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) است که برای استفاده مهندسان معمار، سازه ،تاسیسات (برق و مکانیک)، طراحان و پیمانکاران کاربرد دارد که توسط Autodesk توسعه یافته است و برای مدلسازی سه بعدی و ترسیم جزئیات ساختمانی استفاده میشود.

 

با توجه به قدرت سازندگی  این نرم افزار  نام آن برگرفته از کلمه revitalization  به معنای احیا و حیات دوباره گرفته شده است که قابلیت این نرم افزار را در طراحی دقیق را نشان می دهد.این نرم افزار به کاربرانش اجازه می دهد ساختمان، سازه و جزئیات آن را به حالت سه بعدی طراحی کنند،با عناصر پیش نویس دوبعدی حاشیه نویسی انجام دهند و در نهایت دسترسی به اطلاعات ساختمان را از طریق پایگاه داده مدل های ساختمان فراهم میسازد.

 

رویت قادر است با ابزارهایی برنامه ریزی و ردیابی مراحل مختلف در طول عمر ساختمان(از کانسپت تا ساخت و ساز و سپس تعمیر و نگهداری و یا تخریب) را انجام دهد.نرم افزار رویت را می توان به عنوان یک ابزار قدرتمند و رابط قوی مابین رشته های مختلف در حوزه طراحی ساختمان استفاده کرد. رشته های مختلف که از رویت استفاده می کنند هر یک از منظر منحصر به فرد به برنامه می پردازند و هر کدام با توجه به این دیدگاهها بر تکمیل کل کار تمرکز دارند.

 

محیط کار رویت به کاربران خود اجازه می دهد تا تمام ساختمان ها یا مجموعه ها (در محیط پروژه) یا اشکال سه بعدی منحصر به فرد(در محیط ویرایشگر) را دستکاری کنند.

با ابزارهای مدلسازی می توان از اشیای صلب پیش ساخته و یا مدل های هندسی وارد شده استفاده کنند.