مقدمه  اینترنت اشیا صنعتی (IIOT ) چه زمانی فراگیر خواهد شد؟

اینترنت اشیا صنعتی بر اساس گفته ها ، سال ۲۰۱۷ سال انقباض بازار نامیده شده است زیرا که سالی است که در آن فروشندگان ضعیفی که از رقابت در بازار جا مانده و ناامید شده اند از طریق گسترش کسب وکارهای موفق و کسب درآمد از سیستم های اینترنت اشیا میتوانند دوباره به بازار برگردند . پس از خانه های هوشمند ، متخصصان کاربرد اینترنت اشیا در صنعت را بیشتر و بیشتر در کانون توجهات قرار داده اند .

Scott Amyx ، مالک کمپانی Amyx+ ، فردی است که در حوزه های مختلف اینترنت اشیا اعم از ابزارهای پوشیدنی تا کنترل ذهن ، تجربه های فراوانی دارد . شرکت Amyx+  که یک شرکت متخصص در ایجاد تحول در کسب و کارهای اینترنت اشیا است ، تمرکز خود را بر روی وجه صنعتی اینترنت اشیا قرار داده است .

این ویدئو رو حتما مشاهده کنید : موشن گرافیک : معرفی اینترنت اشیا  

موارد مطالعاتی اینترنت اشیا صنعتی در چه مکان هایی قرار دارند؟

در حال حاضر بزرگترین مشکل اینترنت اشیا صنعتی ، کمبود موارد کاربردی است . مثال های فراوانی در مورد کمبود توجه وجود دارد که کمپانی ها را به کند و کاو بیشتر درزمینه انجام فعالیت هایشان ترغیب میکند . Amyx بیان میکند : ” اگر شما با شهرداران در تماس بودید و همچنین شهرها و شهرداران درگیر پروژه های اینترنت اشیا صنعتی بودند ، قطعا آن ها به گونه دیگری استدلال های خود را بیان میکردند ” .

اگرچه که به دلیل محرمانه بودن روند اجراها ، پروژه ها تحت پوشش رسانه ها قرار نمیگیرند اما خبر هایی در مورد اجرای طرح هایی در زمینه IIOT و خانه های هوشمند در انگلستان ، ایالات متحده ، پاریس ، بارسلونا و حتی در بخشی از خاورمیانه منتشر شده است . اما موضوعی که کاملا واضح است این است که برای کمپانی هایی نظیر GE ، McKinsey و ….. ساخت چراغ های ترافیک یا لامپ های هوشمند کافی نیست .

به عبارت دیگر ، بزرگترین نقش آفرینان این فناوری در ابتدا میخواهند اطمینان حاصل کنند که راه حل های IIOT آن ها از جامعیت و امنیت کافی برخوردار باشد . گام بعدی خودکارسازی و ایجاد ارتباط میان سیستم ها است . ارزیابی IIOT و موارد مطالعاتی شهرهای هوشمند تنها نیازمند ارتباط نیستند و به پیش بینی ، فعال سازی و خودکارسازی هم نیاز دارند و همچنین به همین خاطر میزان فعالیت شرکت هایی که دارای تجهیزات قدیمی هستند مورد سوال قرار میگیرند تا در صورت نیاز نرم افزارها و سخت افزارهای خود را ارتقا دهند .

دلیل دیگری که باعث میشود تا به موارد مطالعاتی پرداخته نشود این است که پیاده سازی آن ها مشکل ، پر هزینه و زمانبر است . در این خصوص Amyx بیان میکند: ” ممکن است که ماه ها یا سال ها زمان ببرد تا یک شرکت به بازده مالی ای که اتنظار دارد دست یابد اما هنگامی که شرکت در مسیر بازدهی قرار گیرد ، مالکان با سود چشمگیری رو به رو خواهند شد” .

اینترنت اشیا صنعتی

اینترنت اشیا صنعتی


منبع : http://p30way.com/internet-of-things-industry/