مقدمه : 

با عرض سلام خدمت شما دوستان گرامی ، تاخیر من رو ببخشید مدتی هست که سرم شلوغ شده و کمتر به وبلاگ بیزینس لند می رسم سعی میکنم کمی روند مطلب گذاشتن در وبلاگ رو افزایش بدم تا بتونم به شما دوستان گرامی مطالب مفیدی رو ارائه بدم ، درحال برنامه ریزی برای راه اندازی یک سایت هستم که بتونم در اونجا فعالیت بیشتری داشته باشم  ، البته ناگفته نماند که این وبلاگ هم به قوت خودش باقی هست و قرار نیست با راه اندازی سایت این وبلاگ جمع بشه اتفاقا قرار هستش که گسترش پیدا بکنه البته با حضور پر رنگ شما دوستان  ;)

خب در این پست مقاله ای هرچند کوتاه اما کاربردی رو برای شما دوستان آماده کردم که به نظر می رسه می تونه در زمینه سئو یا بهینه سازی بهتون کمک بکنه ، امیدوارم که مطلب سئو چیست ؟ رو در همین وبلاگ خونده باشید و خوشتون اومده باشه (دوستان خواهش میکنم اگر مطالب رو مطالعه می کنید نظر بزارین چون نظر شما باعث انرژی گرفتن ما میشه)  

در مقاله 4 نکته در بک لینک سازی که حتما باید بدانید شما درباره لینک سازی و اهمیت اون اطلاعاتی رو کسب می کنید که می تونه بهتون کمک بکنه پس با ما همراه باشید : 

یکی از مهم ترین روش هایی که در سئو یا همان بهینه سازی سایت و وبلاگ برای موتورهای جستجو استفاده میشه روش بک لینک سازی یا همان Link Building هستش که البته به عملیاتی که کاربر لینک وب سایت خودش را سایت های دیگر قرار می دهد گفته می شود . 
در اینجا باید این نکته رو در نظر داشته باشید که اگر عملیات بک لینک گیری یا لینک سازی طبق اصول انجام بگیرد در افزایش رتبه سایت شما تاثیر گذاشته و بالا می رود البته اگر عکس این موضوع اتفاق بیفتد صدمات سنگین و جبران ناپذیری رو برای رنکینگ وب سایت وارد می کند.

1-بررسی چک لیست سئو :

قبل از اینکه وارد عملیات بک لینک گیری شوید حتما وب سایت هایی را که به عنوان هدف بک لینک گیری خودتان قرار داده اید را از نظر سئو بررسی کنید تا مشکلی از این نظر نداشته باشید ، البته ذکر این مطلب هم به نظر ضروری می رسد که بررسی سایت های هدفتان را با حضور یک متخصص انجام دهید تا موردی از قلم نیفتد که در ادامه کار به شما ضربه بزند . مهمترین نکته در سایت هایی که به عنوان هدف قرار داده اید برای بک لینک گیری محتوا می باشد باید مطمئن شوید که سایتی که انتخاب کرده اید یک سایت کپی کار نیست و تمام مطالب را به صورت بازه زمانی مشخص و مستمر در سایت ارائه می کند، بعد از بررسی این نکات می توانید عملیات بک لینک گیری را شروع کنید . 

2-از کدام سایت ها بک لینک بگیریم :

یکی از بهترین مکان هایی که برای عملیات بک لینک گیری می توانید روی آن سرمایه گذاری کنید البته به صورت رایگان فروم ها و تالارهای گفتگو هستند که می توانید در آنها فعالیت داشته باشید و منابع خود را با ذکر منبع آپلود و منتتشر کنید . یک ترفند در فروم این است که بتوانید در بخش امضای انجمن آدرس وب سایت خودتان را قرار دهید و همینطور در بخش پروفایل آدرس وب سایت را منتشر کنید. 


3-با عضویت در وبلاگ ها بازدیدکننده جذب کنید ،ترافیکتان را افزایش دهید :

سعی کنید با عضویت در سیستم های  وبلاگ دهی بتوانید بازدیدکننده بیشتری را جذب کنید و  همیشه وبلاگ ها را بررسی کنید و به روز رسانی کنید ،دقت داشته باشید اگر در وبلاگتان به صورت مستمر فعالیت داشته باشید و مطالب تاپی را ارائه دهید موتورهای جستجو شما را انتخاب خواهند کرد و شک نکنید با بررسی های موتورهای جستجو هرچه مطلب شما برای کاربر قابل فهم تر و واضح تر باشد برای مطلب شما ارزش بیشتری قائل هستند. شعار گوگل در بررسی سایت ها و وبلاگ ها این است که برای گوگل ننویسید برای کاربر بنویسید ! 

4-مدت زمان انجام بک لینک گیری:

شما باید در طی هفته ، این فعالیت را به صورت مستمر تکرار کنید و سعی کنید در ایجاد بک لینک رفتار متعادل داشته باشید . مثلا: در یک روز 100 بک لینک ایجاد نکنید و در روزهای بعدی به ترتیب 10 بک لینک سعی کنید تعداد بک لینک های سایت شما برابر باشند . نکته ای که در اینجا مهم است و باید مطرح کنم این بک لینک ها در ساعات کاری شرکت ها ایجاد می شوند ، اما شما سعی براین داشته باشید که در ساعات غیراداری هم بک لینک ایجاد کنید . 
نکته : عملیات بک لینک سازی برای وب سایت حجم زیادی را دربر می گیرد و رفته رفته با توجه به جذب کاربر برای سایت میزان تعداد بک لینک ها کمتر می شود .

نکته ای هم از خودم اضافه کردم که کلا شد 5 نکته :)  

5-تعداد بک لینک ها : 

هرچه تعداد بک لینک ها بیشتر باشند بهتر است ، البته کیفیت لینک ها خیلی مهم هستند و چه لینک هادارای کیفیت بهتری باشند بر روی سئو و وب سایت تاثیر مثبت خواهند داشت در نظر داشته باشید که بک لینک ها اثر منفی هم می توانند روی وب سایت داشته باشند و شما را متحول کنند و امکان دارد قدرت تخریب انقدر بالا باشد که شما را متحمل هزینه های زیادی بکند بهتر است بک لینک سازی های سایت خود را زیر نظر یک متخصص سئو انجام دهید زیرا این امکان هم وجود دارد که با بک لینک گیری اشتباه سایت شما در مجاورت موتورهای جستجو قرار نگیرید و به مرحله مجازات برسید (منظور جریمه گوگل هستش) .سایتی هم که به این سمت کشیده شود به سختی از این مرحله خارج می شود . کیفیت بک لینک ها :

1-سعی کنید با وب سایت های متربط با هدف سایت خود فعالیت کنید و بک لینک بگیرید . 
2-بر روی کلمات کلیدی خاصی تمرکز نکنید ، و هر بار لینک را با یک کلمه لینک کنید . 
3-از لینک های که در صفحات تمامی سایت قرار می گیرد و مستقیما به صفحه سایت شما لینک می گردد پرهیز کنید . 
4-استفاده از کلمه کلیدی زیاد می تواند در ایجاد لینک ها به شما ضربه بزند 
5-لینک دادن به مقالات از داخل سایت کار درستی است اما لینک کردن به سایت ویکی پدیا اشتباه است . (علتش رو هم می گم در پست های بعدی :) ) 
6-لینک های سایت باید توسط کاربر ایجاد شده باشند و طبیعی باشند ،نه روبات ها یا برنامه ها که در هر سایتی لینک سایت ما را ثبت کنند که اصلا به کار ما هم نمی آیند و بلکه ضربه هم می زنند.
7-خرید لینک را به کل فراموش کنید . 

تشکر می کنم از اینکه تا به اینجا مطلب رو مطالعه کردین ، حتما نظر بزارین و فراموش نکنید ، سعی میکنم برای شما عزیزان مطالب بیشتری رو آماده کنم . مرسی کانال تلگرام بیزینس لند :businessland@