اینفوگرافیک و تاثیر آن در سئو

سلام خدمت بازدیدکنندگان محترم بلاگ بیزینس لند ، امروز با معرفی اینفوگرافیک و تاثیر آن در سئو خدمت شما هستیم امیدواریم که از این مطلب استفاده کافی رو ببرید . 


اینفوگرافیک چیست ؟ 


اینفوگرافیک ها به اطلاع رسان های نمایشی نیز معروف هستند ، یکسری تصاویر هستند که به صورت ساده ، سریع ، توضیحاتی را درباره ی یک موضوع خاص ارائه می دهند .

 استفاده از اینفوگرافیک ها باعث می شود تا بازدیدکنندگان از آن اینفوگرافیک ، با نگاهی کوتاه حجم قابل توجهی از اطلاعات را به صورت تصویر مشاهده کنند . در صورتی که اگر این اطلاعات به صورت یک مقاله بلند بالایی بود ، کاربر سایت شما رقبتی به خواندن آن مقاله نداشت . یکی از اهداف اینفوگرافیک این است که کاربران ، مشتریان و اشخاصی که در فضای اینترنت فعالیت دارند بتوانند حجم زیادی از اطلاعات را که به صورت نوشته است در قالب یک تصویر دریافت کنند و توضیحات آنرا راحتتر به خاطر بسپارند . 

یکی از اینفوگرافیک های مدرن و کاربردی را می توان در کتاب اطلس سیاسی و تجاری ویلیام سیلوستر پیدا کرد ،در این کتاب هیستوگرام ها و چارت های میله ای اقتصاد انگلستان در قرن 18 توضیح داده شده بود . 

مغز انسان علاقه ی زیادی به تحلیل و ذخیره اطلاعات به صورت بصری(تصویری) دارد ،حتی رابطه ای که میان اشیاء و اطلاعات وجود دارد را به صورت بصری ذخیره می کند نه به صورت لغوی . 

اما تاثیر اینفوگرافیک در سئو چیست ؟

نکته اول : و خیلی مهم این هستش که کاربران اینترنت به سرعت اینفوگرافیک ها را به نمایش می گذارند ، و این روند به شما کمک می کند تا در سایر شبکه های مجازی به طور خودکار و توسط کاربران اینفوگرافیک شما پخش شود و به دست کاربران دیگر برسد . 

نکته دوم : این است که اگر اینفوگرافیک شما جذاب باشد ، باعث می شود سایت های خبری سریعا اینفوگرافیک شما را به عنوان یک پست تهیه کرده و در سایت های خود قرار دهند که این کار باعث بالا رفتن بازدید کننده وب سایت شما می شود توجه کنید آدرس سایت و لوگوی مورد نظر خود را  همیشه در فوتر اینفوگرافیک قرار دهید . 
استفاده از پست مهمان در سایت ها و وبلاگ ها که باعث می شود اینفوگرافیک تولید شده توسط شما در آن سایت ها و وبلاگ ها در معرض دید کاربران قرار بگیرد و سپس به سایت شما سر بزنند .

نکته سوم :کسانی که از اینفوگرافیک های شما استفاده کنند ، (اگر نکته بالا را رعایت کرده باشید و در قسمت فوتر آدرس سایت  و لوگوی شما درج شده باشد .) حتما منبع اینفوگرافیک را ذکر خواهند کرد و این یک روند افزایش بازدید است . 

ابزارهای ساخت اینفوگرافیک:

با استفاده از ابزارهای ساخت اینفوگرافیک ، سعی کنید اینفوگرافیک های خلاقانه ای را طراحی کنید. 

1- فتوشاپ

2-Canva.com 

3-vizualize.me

4-easel.ly

در این پست چندین نمونه از اینفوگرافیک ها را برای آشنایی بیشتر قرار داده ایم : 

1-

منبع : اینفوگرام


2-


منبع : اینفوگرام  - گویا آی تی